Začíname s výcvikom psa [ Základy výcviku ]

Psy neudržia pozornosť dlhší čas, preto cvičte krátko a vždy skončite pochvalou. Psa pochváľte, pohlaďte a dajte mu pripravenú odmenu. Necvičte dlhšie ako 15 minút, najviac dvakrát denne. Každý výcvik zakončite pochvalou.

Ako dávať povely[ Základy výcviku ]

Zo začiatku budete na podporu povelov potrebovať ako odmenu žrádlo. Hladný pes je čulý a ochotne reaguje. Ukážte mu odmenu, ale nedajte mu ani kúsok, kým nesplní povel.

Naučte psa povel „SADNI" [ Základy výcviku ]

Obráťte sa k psovi, ustúpte späť s vodidlom v ľavej ruke a s odmenou v pravej. Povedzte „ku mne" a ukážte mu odmenu. Potom zdvihnite pra-vú ruku nad hlavu psa. Pes pokrčí zadné nohy, aby videl na potravu. Keď si pes sadá, dajte povel „sadni". Potom to skúšajte znovu, aj zboku. Odmenu postupne obmedzujte.

Keď si pes nechce SADNÚŤ [ Základy výcviku ]

Učenie psa alebo šteňaťa sadnúť si zaberie vela času. Ak si odmieta sadnúť, kľaknite si k nemu a pravou rukou chyťte obojok. Zaveľte „sadni" a tlakom ľavej ruky na chrbát ho prinúťte sadnúť si. Potom ho odmeňte lahôdkou a pochvalou. Opakujte dovtedy, kým nezačne reagovať na slovný povel.

Keď si pes nechce ľahnúť [ Základy výcviku ]

Hlavne u šteniat musíte počítať s tým, že na začiatku výcviku, s vodidłom alebo bez neho, bude treba každý krok niekoľkokrát opakovať. Ak si pes odmieta ľahnúť aj po niekoľkých lekciách, citlivo ho k tomu donúťte. Kľaknite si tak, aby bol pes pri ľavej ruke. Uchopte ho oboma rukami pod prednými nohami a zdvihnite do žobravej polohy. Potom ho jemne položte do jednej z ležmých polôh. Priebežne so psom komunikujte a odmeňte ho.

Obrázky [ viac fotiek v galérii... ]

zaklady vycviku1 zaklady vycviku2 zaklady vycviku3

© 2006 SickBoy & Anjeliček | Celkom návštev: | Stránky si prezerá:
Free Web Hosting