Prečo mať psa? [ Výber psa ]

Ak sa rozhodnete zaobstarať si psa, získate tým priateľa, zábavu i motiváciu k pohybu. Zároveň sa pes stáva miláčikom celej rodiny, ale znamená to tiež vziať na seba závezok na mnoho rokov. Preto sa najprv zamyslite, či chcete tento záväzok prijať. Máte čas venivať sa psovi každý deň? Ste pripravený utierať kaluže? Ste si vedomý výdavkov, napríklad na stravu alebo na veterinárnu starostlivosť?

Čistokrvný pes [ Výber psa ]

Čistokrvné psy majú podobnú dokumentáciu ako napríklad auto. Poskytne vám mnoho informácií o ich veľkosti, kŕmení, nárokoch a temperamente. Kúpov čistokrvného psa z chovnej stanice získate istotu o jeho pôvode a zdraví.

Kríženec alebo bastard [ Výber psa ]

Nie každý si môže dovoliť čistokrvného psa. Teda zostáva voľba medzi krížencom a bastardom. ako napovedá názov, kríženec je potomok dvoch čistokrvných psov a často kombinuje ich lepšie vlastnosti. Ak sa náhodne kríži viac generácií, prináša to menšiu pravdepodobnosť dedičných chorôb a chýb ako u čistokrvných psov.Bastard - je veľmi ťažko odhadnúť, ako bastard vyrastie, lebo pochádza z rodičov neurčitých plemien.

Uvažujte o srsti [ Výber psa ]

Typ srsti je pri výbere psa dôležitým kritériom. srsť niektorých plemien vyžaduje dennú starostlivosť. To treba dobre uvážiť, najmä ak mienite psa chovať v byte.

Psa alebo fenku? [ Výber psa ]

Voľba medzi psom alebo fenkou je obťažná, ale treba si zapamätať:

 • Mladý nekastrovaný pes môže byť hypersexuálny, čo býva nepríjemné
 • Fenky sa dva krát do roka honcujú, čo vyžaduje osobitnú ostražitosť
 • Mať fenku znamená riziko psej dotieravosti a neželanej kotnosti
 • Kde kupovať? [ Výber psa ]

  Ideálnym zdrojom pre kúpu psíka sú psie útulky, pretože práve v nich sú hovovia, ktorí čakajú práve na Vás.

  Obrázky [ viac fotiek v galérii... ]

  vyber psa1 vyber psa2 vyber psa3

  © 2006 SickBoy & Anjeliček | Celkom návštev: | Stránky si prezerá:
  Free Web Hosting